Заев: „Фамилијата“ изнела над 5 милијарди евра од Македонија

by Фокус 22:25
22:25

Што јас се слушнав, само Господ не слушнал, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешниот митинг во Велес.

-Уништувале, краделе пари, товареле бродови, однеле над 5,5 милијарди евра. На 5 мај никој не можеше да не спречи, се ќе згазевме, на клоци да ги шутираме од Парламентот. Ама после тоа ќе немаше крај. Затоа, со пенкалото и гласот на народот ќе ги победиме. Граѓаните се на страната на вистината – рече Заев.

- Advertisements -

Тој нагласи дека следува време на промени, бидејќи народот бара слобода, демократија и слобода.

 

Поврзани новости