Заев денеска ќе „пука“ нова бомба од Бихачка

by Фокус 10:49
10:49

Денеска во 14 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе објави нови материјали од прислушуваните разговори. Прес-коференцијата ќе се одржи во седиштето на партијата, а се очекува да бидат презентирани прислушувани разговори што се поврзани со фунционери на ДУИ.

На серијалот прес конференции, досега беа објавени повеќе аудио снимки од телефонски разговори кои укажуваат на криминал и злоупотреби во врвот на власта. Од СДСМ велат дека до сега се разобличи вистината за работата на власта, криминалот, изборните манипулации, проектот „Скопје 2014“, бруталните протести пред општина Центар, партиските вработувања, тендерите, сомнителните ДУП-ви и случајот Мартин Нешковски

- Advertisements -

Поврзани новости