Заев: Ако му дадеме предвремени избори на Мицкоски ќе го „згазиме“

by fokus 22:37
22:37

Стево Пендаровски е единствениот кандидат кој сплотува, рече премеиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за битолската телевизија „Тера“.

-Се за што Силјановска се залага е невозможна мисија и враќање во мрачното минaто. Чесно ќе се однесувам кон државата. Мицкоски нема што да каже за визијата и понудата за тоа што претседателот да сработи. Ако му дадеме на Мицкоски предвремени избори ќе го „згазиме’, ќе го победиме, вели Заев

- Advertisements -

Поврзани новости