Воз излета од шини во САД

by fokus 10:06
10:06

Патнички воз на американската железничка компанија „Амтрак“ вчера излета од шините во северната централна држава Монтана.

Притоа, најмалку три лица се загинати , а неколку патници се повредени.

- Advertisements -

Причината за несреќата сè уште не е позната.

Во возот кој сообраќал до Сиетл имало околу 146 патници и 16 членови на персонал.

 

Поврзани новости