Вооружен напад на плоштад во Мексико, има и жртви

by Fokus 11:11
11:11

Вооружани напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лица и повредиле седуммина. Нападот се случил на плоштад каде имало голем број туристи.

Тројцата напаѓачи, кои биле маскирани како маријачи музичари, по нападот избегале со мотори.

- Advertisements -

Мексиканската полиција соопшти дека е во потрага по напаѓачите.

Поврзани новости