Собранието ќе набавува лимузини со што ќе потроши 3.5 милиони денари

by Fokus 11:03
11:03

Откако пред речиси еден месец Собранието купи две лимузини седан, марка FORD Mondeo Trend, кои чинат 50.000 евра, овојпат Законодавниот дом повторно ќе троши голема сума на пари.

Според огласот на сајтот за јавни набавки, Парламентот ќе набави четири лимузини – хечбек на бензин и ќе потроши 3.5 милиони денари за овие автомобили.

- Advertisements -

Поврзани новости