Вонредна седница на Град Скопје за жртвите од невремето

by Fokus 10:46
10:46

Советот на Град Скопје денеска во 14 часот ќе одржи вонредна седница  на која ќе биде разгледана информација во врска со невремето што вчера го погоди градот и околината.

Според информации од МВР, досега има 15 жртви и тоа во Арачиново и областа, Сингелиќ и Стајковци како најпогодени места од невремето.

Вчерашното невреме е незапаметено во поново време во Скопје и околината. Неколку часови беснееше вистинска бура, со поплавеми улици, откорнати дрвја, свлечишта.

Најлошо е во околните села и населени места на Скопје.

Поврзани новости