Министерот Кучи во поплавеното Асанбег

by Fokus 10:41
10:41

Mинистерот за економија Дритон Кучи синоќа беше помеѓу мештаните во дел од поплавените места во Скопје.

Тој за ТВ Нова изјави дека се прават натчовечки напори да му се помогне на населението во Асанбег.

– Апелирам да се солидаризираме и вечерва да бидеме едно – рече тој.


Видео: ТВ Нова

Поврзани новости