Во Русија 15.100 новозаразени и 185 починати за последните 24 часа

by Fokus 12:14
12:14

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Русија се зголеми за 15.099 – на 1.399.334, беше објавено денес во Москва.

Уште 185 починаа од коронавирусот, а од почетокот на пандемијата, вкупниот број на смртни случаи е 24.187, пренесува агенцијата ТАСС.

- Advertisements -

Вирусот победи уште 5.377 луѓе, а вкупно се опоравиле 1.070.576.

Поврзани новости