За неносење заштитна маска 702 санкции 

by Fokus 11:48
11:48

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 702 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости