Во пожар во старски дом изгореле 10 баби

by fokus 19:25
19:25

Најмалце 10 постари жени настрадаа во пожар кој пеплоса старски дом на југот во Чиле.

Пожарот избил рано утринава во градот Санта Марта, а чилеанските служби допрва ќе утврдуваат за причините на пожарот.

- Advertisements -

Сами три старици успеале да се спасат од опожарените простории.

Поврзани новости