ВМРО веќе избра нови лица за 15 општини

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ веќе утврдило 15 кандидати за градоначалници, информираше партискиот лидер Христијан Мицкоски, најавувајќи дека до средина на јули ќе ги изберат адутите за уште 15 други општини, чие објавување, како што рече, ќе се случи на Централен комитет во септември.

-Важно е што сите овие 15 веќе утврдени кандидати, во споредба со оние на СДСМ, се победници, поразлични луѓе кои имаат што да понудат – изјави Мицкоски на Сител, додавајќи дека станува збор за целосно нови лица.

Поврзани новости