Викендов и наредната седмица ќе се прават проценки за евентуални нови рестрикции

by Fokus 12:28
12:28

Полицискиот час од 20 часот навечер до 05 наредното утро трае уште пет дена, па се поставува прашањето дали и пред верските празници ќе има карантин и нови рестрикции на населението.

Како што истакна министерот Филипче, проценките за такво нешто ќе се прават овој викенд и на почетокот на наредната седмица и во зависност од тоа ќе се одлучува за евентуални нови мерки или продолжување на досегашните.

- Advertisements -

Поврзани новости