ВИДЕО Заев од Брисел: Ве повикувам да прославиме заедно, ќе си честитаме со македонска музика

by fokus

Премиерот, Зоран Заев, од Брисел ги повикува граѓаните да се придружат на големата прослава која ќе се одржи оваа сабота во 15 градови низ Македонија.

-Од денеска Македонија оди само напред, грѓаните нижат уште еден голем успех. НАТО одлучи да биде врачена покана да станеме 30 членка на Алијансата. Ја добивме поканата да станеме сојузник на најсилните земји во светот. Дочекавме уште еден голем ден, ги остваривме нашите заеднички сонови и надежи. Ве повикувам во сабота на 14 јули да прослвиме заедно во градовите низ Македонија. Со македонска музика ќе си честитаме затоа што одиме напред, Македонија чекори кон ЕУ – порача Заев.

Поврзани новости