ВИДЕО Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евровизија

by fokus 22:29
22:29

Македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на „Евровизија“ под реден број шест со песната “Here I stand”.

Гарванлиев беше сам на сцената, а неговиот настап беше проследен со соло кореографија.

- Advertisements -

Евровизијата, која е 65-та по ред, се одржува, во Холандија.

Поврзани новости