(ВИДЕО) Српски пратеници се гаѓаа со компјутерска опрема

by fokus 19:38
19:38

Попладнево се случи инцидент меѓу пратениците од српското Собрание, кога лидерот на партијата Двери, Бошко Обрадовиќ, со компјутерско глувче го гаѓаше претседателот на Одборот за административни прашања, Александар Мартиновиќ.

Инцидентот се случил откако Мартиновиќ му го одзел зборот на Обрадовиќ, кој се пријавил за збор.

- Advertisements -

Поврзани новости