ВИДЕО: Напаѓачот на Тодоров бил тепан, има видливи повреди на лицето

by fokus 17:21
17:21

Шеесетгодишниот велешанец Љупчо С. кој вчера пукаше во екс министерот за здравство Никола Тодоров, бил со видливи повреди на лицето, поради што постои сомнеж дека бил тепан.

Крв на лицето на осомичениот Љупчо С. можеше да се види и вчера, во моментот кога обезбедувањето го приведуваше.

- Advertisements -

Телевизија ТВ21 има снимка на која што можат да се видат физичките повреди на велешанецот. И адвокатката на одбраната, Павлина Зефиќ, се сомнева дека полицијата била безмилосна кон осомниченото лице за нападот и дека за тоа ќе бараат отчет.

Поврзани новости