Неколку дена пред заминување, Тодоров разрешувал и именувал, отворал и затворал конзулати

by Fokus 17:20
17:20

Дваесетина дена пред да биде разрешен од функцијата заменик претседател на техничката Владата, Никола Тодоров отворал и затворал Почесни конзулати во Труција и Романија, пишува А1он.

Одлуките на Тодоров да ги затвори Почесните конзулати во Ајдин и Малатија, а да ги отвори во Бодрум, Труција и во Темишвар, Романија ги потпишал на 9. мај, а во Службен Весник се објавени дента кога тој е разрешен од функцијата и кога си поднесе оставка од пратеничкото место во Собранието.

- Advertisements -

Поврзани новости