(ВИДЕО) Горат гасоводи во Турција

by Fokus

Од минута во минута не престануваат да доаѓаат ужасни вести од Турција која утрово беше погодена од страшен земјотрес.

На социјалните мрежи се појавија снимки од гасоводи како горат на југот на Турција по разорните земјотреси.

Турскиот министер за енергетика, Фатих Донмез, утрово изјавил дека во земјотресот сериозно е оштетена енергетската инфраструктура.

Поврзани новости