(ВИДЕО) Газета експрес: Еден од терористите му бил обезбедување на Ахмети

by Фокус

Албанскиот весник Газета експрес објави дека еден од убиените терористи во Куманово, Бег Ризај, му бил обезбедување на претседателот на ДУИ, Али Ахмети.

Весникот на својата веб страница објави видео од предизборната кампања од парламентарните избори во земјава од 2008 година на која се гледа Бег Ризај веднаш зад Али Ахмети.

Инаку, Бег Ризај бил поранешен припадник на УЧК.

 

Kur Beg Rizaj ishte truproje e Ali Ahmetit by GazetaExpressTV

Поврзани новости