Видео: Еден од напаѓачите на Села, лани протестирал и пред Уставен суд

by Fokus 10:07
10:07

Eден од напаѓачите на Зијадин Села, претседателот на ДР ДПА, кој со уште неколку лица го влечеше полумртов низ ходниците на македонското Собрание, е снимем од камерата на Цивил Медиа, на 15 март 2016 година, кога како еден од интервјуираните, изјави дека ќе ја брани Македонија од предавниците.

Пред една година, на прашањето што ќе направи доколку дојде до конфликти, тој за ЦИВИЛ Медиа истакнал: „И треба да дојде до конфликт, и еднаш да се решиме. Или ќе не биде – Македонци, или нема да не биде! Кога се работи за Македонија, треба да излеземе сите…

- Advertisements -

Поврзани новости