(ВИДЕО) Автомобил падна во Охридско Езеро

by fokus 11:43
11:43

Атомобил „пежо 206“ утрово се најде во водите на Охридското Езеро покрај кејот во центарот на градот.

Според информациите, возилото го управувала охриѓанка, која не кренала рача кочница, па автомобилот завршил во водите на езерото.

- Advertisements -

Видео https://www.youtube.com/watch?v=VTnA7KQMBio

Полицијата изврши увид, а ќе ги прибавува и снимките од надзорните камери, за да се утврди причината.

Видео – Алсат М

Поврзани новости