ОБНОВЕНО Верушевски покрај Заев на маршот до Собрание

by fokus 15:25
15:25

Зоран Верушевски, поранешен разузнавач е до Зоран Заев, лидерот на социјалдемократите на чело на колоната која стаса пред Собранието. Тука ги пречека Петрит Сарачини со неговиот бенд и со звуци од песната „Imagine“.

Очигледно е масовно присуство на граѓани од повеќе градови во земјава и од Скопје. Тие се во очекување да го слушнат обраќањето на опозицискиот лидер Заев, но и на други граѓански активисти.

- Advertisements -

14694765_10210749791525876_1372613241_n

14642630_10210749645442224_969807007_n14658360_10210749647682280_1598043075_n

 

Поврзани новости