Полициски кордон го чува седиштето на ВМРО – ДПМНЕ

by fokus 15:00
15:00
 Пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ полициски кордон. Граѓаните маршираат покрај „Рекорд“ и се движат кон Собрание. Затворена е улицата кон објектот на владејачката партија, но за разлика од претходните протести кога приодот кон главниот штаб  го чуваа специјалци со водени топови, сега има само полициски службеници.
14686166_10210749383355672_1775328199_n

Поврзани новости