Дурловски, кој е обвинет за крававиот четврток по долга пауза се враќа на сцената на Мајски оперски вечери

by Fokus 10:36
10:36

Оперската пејач Игор Дурловски, кој е обвинет за тероризам за случувањата на 27 април во Собранието, односно на крвавиот четврток најавува дека повторно се враќа на сцената.

Тој помина четири месеци во притвор и во куќен притвор.

Според објавата на фејсбук профилот на Дурловски тој ќе настапи во улогата на Тимур во операта Турандот во тамки на Мајските Оперски Вечери.

Поврзани новости