Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ одбележува 68 години од основањето

by fokus 10:28
10:28

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска одбележува 68 години од основањето и Денот на светите Кирил и Методиј.

По тој повод во Универзитетскиот кампус во Скопје ќе се одржи молебен посветен на светитите браќа Кирил и Методиј со кој ќе чиноначалствува архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, како и научна деба на тема „Импакт-фактор:да или не?“.

- Advertisements -

Свечената академија по тој повод ќе се одржи вечерва во МОБ.

Поврзани новости