Убиен градоначалникот на Боговиње

by Fokus 11:57
11:57

Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи, е убиен по вербална расправија, помеѓу него и поранешен вработен во Општина Боговиње, која ескалирала во судир со огнено оружје, објави АлсатМ.

Идентитетот на сторителот сѐ уште не е познат.

Веста за смртта на Идриз за Алсат ја потврдиле извори од болницата во Тетово, од каде информираат дека уште едно лице се бори за живот.

Поврзани новости