Тврдокорните до Македонците: Одлучете што ќе бидете, телиња или воини

by fokus 20:48
20:48

Здружението „Тврдокорни“ денеска протестираше против, како што рекоа, двојазичност и албанизација на Македонија.

Тие бараат веднаш да се повлече Предлог-законот за употреба на јазиците.

- Advertisements -

-Вие присутните и сите Македонци одлучете што ќе бидете, теле или воини. Со првото ве чека многугодишно понижување кое ќе заврши со кланица. А со второто ако го разбудите оној кој сте го имале ве чека достоинство и издигнување, рече Горан Неделковски од здружението „Тврдокорни“

Поврзани новости