Атанасов од СДСМ со вмровска реторика: Народот на избори кажа што мисли

by fokus 21:31
21:31

Петар Атанасов од СДСМ во вечерашното гостување на телевизија 24 во дебатата со Драган Данев почна да употребува реторика која во минатото беше карактеристична за ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, кога Данев од ВМРО-ДПМНЕ го прашуваше за предлог-законот за употребата на јазиците и зборуваше за забелешките од уставните експерти и од граѓаните, Атанасов не одговараше, туку рече дека народот на изборите кажал што мисли и кого поддржува.

- Advertisements -

 

Поврзани новости