Твитерџиите со ексклузивни фотографии од сообраќајката на Диме Спасов

by fokus 13:57
13:57

Твитерџиите, веднаш по сообраќајката во скопската населба Тафталиџе, објавија сеирџиски, но ексклузивни фотографии.

Неофицијално во сообраќајната незгода учествувал Диме Спасов, дополнителен заменик министер за труд и социјална политика, за што денеска се чека потврда и од МВР, наспроти демантот што тој утрово го даде закануваќи се со тужба до медиумите што ја објавија веста.

- Advertisements -

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов излезе со тврдење дека Спасов бил пијан и дека возилото со кое ја предизвикал несреќата било службено.

 

 

Поврзани новости