Цаца Николовска: Без преоценување на работата на судиите нема да се постигне ништо

by fokus 21:26
21:26

Поранешната судијка во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска во вечерашното гостување на Канал 5 телевизија рече дека доколку не се спроведе преоценување на досегашната работа на судиите нема да се постигне ништо со реформите.

Николовска ги критикуваше членовите на Судскиот совет и рече дека доколку имаат доблест, тие ќе повлечат.

- Advertisements -

Поврзани новости