По само неколку часа, демонстрантите ги тргнаа шаторите пред Собрание

by fokus 21:47
21:47

Иако при поставувањето на шаторите, демонстрантите пред Собранието изјавија дека таму ќе останат се додека не се повлече Законот за јазици, тие само по неколку часа ги тргнаа шаторите.

Останува нејасно дали тоа е поради одложувањето на собраниската Комисија на која Законот требаше да помине на второ читање, или пак демонстрантите заборавиле уредно да го пријават протестот.

- Advertisements -

Поврзани новости