Царовска: Одиме етапно со сериозниот зафат во образованието

by Фокус 22:23
22:23

Министерката за образование Мила Царовска вели дека сите добри работи од различни наставни програми се земаат и се имплементираат на нашиот образовен систем.

-За сериозен зафат во образование мора да одиме етапно. Затоа велиме прво одделение влегуваме со нов концепт – рече Царовска на ТВ 21.

- Advertisements -

Таа посочи дека државата купила книги кои освен што биле лошо преведени тие се несоодветни за наставните програми.

Поврзани новости