Тројца професори од Економски факултет биле повикани во полициска станица

by fokus 10:01
10:01

Според неофицијални информации на 24 Вести од седум лица опфатени со полициската акција „Еразмус“ доцна вчера на разговор во полициска станица биле повикани четворица.

Според информациите на телевизијата, тројца од нив се универзитетски професори.

Полицијата на Економскиот факултет вршеше претрес до доцните часови.

Вчера професорото Бобек Шуклев повеќе од 5 часа беше задржан и стоеше на паркингот во универзитетскиот кампус додека полицијата вршеше претрес на неговото возило, а потоа бил пренесен на информативен разговор.

 

Поврзани новости