Трамп имал љубовна афера со домашна помошничка, со неа добил и дете

by fokus 20:24
20:24

Поранешниот портир во „Трамп Тауер“ во Њујорк, Дино Саџудин тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп имал љубовна афера со некогашната домашна помошничка, и дека од таа врска има дете, објави Си Ен Ен.

Саџудин имал договор со компанијата „Американ медиа“ (АМИ), со кој се обврзал да молчи и му било забрането со кого било да зборува на таа тема, но бидејќи истекол договорот, портирот ја открил аферата.

- Advertisements -

Адвокатот Марк Хелд истакна дека договорот неодамна истекол по долги преговори со „Американ медиа“.

Си Ен Ен ексклузивно ја објави копијата од договорот меѓу Саџудин и АМИ, потпишан на 15 ноември 2015 година, во кој се тврди дека компанијата има ексклузивно право на приказната на портирот за незаконското дете на Трамп. Исто така, се наведува и дека Саџудин може да добие сума од 30.000 долари по објавување на приказната, но и да не добие ништо доколку приказната не биде обелоденета.

Во една од ставките на договорот пишува и дека портирот ќе мора да плати еден милион долари отштета ако го прекрши договорот.

Поврзани новости