Тачи: Од ДУИ видовме крв и решетки

by Фокус 13:39
13:39

Многумина Албанци лежат во затвори во монтирани случаи бидејќи ДУИ ни донесе насилство, крв и затвори, изјави лидерот на ДПА Мендух Тачи на митингот во Куманово.

– ДПА ќе работи во две сфери, економски и политички проекти. Економски најважно е да нема дискриминаторски буџет, да има правична и пропорционална распределба на буџетот во државата, да има инвестиции во сите места подеднакво. Имаме идеја да се амнестираат долговите на граѓаните кон државата настанати поради казни и други основи – истакна Тачи.

- Advertisements -

Поврзани новости