Јакимовски: Заев ми бараше 250.000 евра

by Фокус 14:48
14:48

Пвиот човек на ГРОМ Стевчо Јакимовски го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека од него барал 250.000 евра.

– Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат – рече Јакимовски.

- Advertisements -

Ова е продолжение од серијата обвинувања за криминал и предавство што си ги упатуваат двајцата поранешни сопартијци.

Поврзани новости