Сугарески: Ме прислушувале од 2008 до 2015 година, најмногу во изборни периоди

by fokus 13:18
13:18

Поранешниот министер за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска се појави како сведок на судењето за “Таргет и Тврдина”.

Тој кажа дека од податоците кои ги добил од СЈО, неговиот телефон бил прислушувани од 2008 до 2015 година, додека бил пратеник, и тоа најмногу во изборните периоди.

- Advertising -

Тој рече дека нема да бара отштета.

Ф.Ф.С.

Поврзани новости