Пронајдена е мртва девојка во Штип

by fokus

Пронајдена е мртва девојка во Штип.
Телото на почината 26-годишна девојка од Кавадарци е пронајдено во куќа во близина на Градската црква „Свети Никола“ во Штип.

Неофицијално, била почината веќе неколку дена.

Според првичните информации, девојката во куќата живеела по кирија. Од СВР Штип повеќе информации најавија за утре, додека увидна екипа на на местото каде е пронајдена починатата девојка.

Поврзани новости