Судењето за „Т.Н.Т.“ продолжува на 11 ноември

by Fokus 11:38
11:38

Заради здравствени пречки на надлежниот обвинител одложена е за денeска закажаната главна расправа за предметот со КОК бр. 57/17, од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“, информираат од Основен кривичен суд Скопје.

Како што нагласуваат, следното продолжение на главната рaсправа е закажано за в среда, 11 ноември, за кога се повикани странките

- Advertisements -

Поврзани новости