ССМ: Европската конфедерација го поддржа нашиот Конгрес

by fokus 19:47
19:47

ССМ попладнево преку соопштение тврди дека генералниот секретар на Европската конфедерација на синдикати преку писмо го дал поддршка на претстојниот Конгрес.

-Во врска со претстојниот Вонреден конгрес на ССМ и информациите изнесени во јавноста за писмото упатено од Европската конфедерација на синдикати од страна на синдикатот на УПОЗ, ве информираме дека генералниот секретар на Конфедерацијата, Лука Висентини денеска упати писмо до ССМ во кое наведува дека ЕКС ја цени заложбата на ССМ за единство и за зајкнување на демократските процеси и дава поддршка на Конгресот и ги поздравува идните активности на Синдикатот во насока на градење на ССМ како независна и инклузивна организација, се вели во соопштението на ССМ.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости