Средба Заев-Тимоние: Брзо, квалитетно и ефикасно спроведување на реформи

by fokus 15:42
15:42

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со францускиот амабасадор Кристиан Тимоние, со кого разговараше за приоритетите на новата Влада, како и за отворањето на перспективите кон Европската Унија и НАТО.

Премиерот изјави дека новата Влада е подготвена за  брзо, квалитетно и ефикасно спроведување на клучните реформи што ќе обезбедат квалитетен живот за сите граѓани, а ќе ги осигураат и евро-атлантските интеграции на Македонија.

- Advertisements -

Тој изрази очекување дека посветеноста кон реформите ќе биде охрабрување за сите граѓани, за бизнис секторот во Македонија, за странските инвеститори да вложуваат во Македонија со своите капацитети и со своето знаење, со што ќе придонесат кон развојот на економијата во Македонија.

Поврзани новости