Спасовски: Николов може да зема огромни пари во странство, но реши да направи нешто за Штип

by Фокус 21:28
21:28

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска ги повика граѓаните на Штип да го изберат Сашко Николов за градоначалник, за, како што рече, Штип да напредува.

-Иако со својата стручност и компетентност може да оди во странство и да зема огромни пари, тој одбра да биде овде во својот град да направи нешто добро за државата, тоа е една голема препорака, тоа е патриотизам – рече Спасовски.

- Advertisements -

Тој посочи дека има сериозна промена во Штип во изминатите три години – завршени проекти, асфалтирани улици, изградбата на брадата на реката Отиња…

Поврзани новости