Гостиварскиот градоначалник Таравари позитивен на ковид

by Фокус 21:57
21:57

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари соопшти дека е инфициран со корона вирусот.

„Штотуку го добив резултатот од тестот и се покажа дека сум заразен со вирусот Ковид-19. Мојата информација има за цел да помогне во епидемиолошката истрага и на влијанието да ја подигне свеста што е можно повеќе за спроведувањето на мерките. Сите сме во оваа игра, никој не може да се заштити сам. Со тоа што не ги спроведуваме анти-ковид мерките, своеволно се претвараме во оружје еден против друг“, наведе Таравари на неговиот фејсбук-профил.

- Advertisements -

Поврзани новости