Сопругата му била на лекар, а тој ја претепал медицинската сестра

by Fokus 16:05
16:05

Полициската станица Берово  поднесе кривична пријава против О.К. (27) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Според полицијата, на 6 мај, 2018 година околу 21.00 часот во просториите на Итната медицинска помош во Здравствен дом во Берово, при преглед на неговата сопруга, пријавениот упатувал закани кон медицинската сестра Ш.М., по што и физички ја нападнал.

Поврзани новости