Тешко повредено 14-годишно дете

by Fokus 16:16
16:16

Во текот на вчерашниот ден во сообраќајка тешко повредено е 14-годишно дете, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 15.30 часот на ул.„Џон Кенеди” во Скопје, А.Ѓ.(48) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Сеат Ибица” со скопски регистарски ознаки  удрил во 14 -годишно дете од Скопје. По незгодата, со возило на брза помош детето било пресенено во Градска општа болница „Св. Наум Охридски”, каде од страна на доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Поврзани новости