Собранието се распушти – на 11 декември избори

by fokus 16:49
16:49
 Со 110 гласа „за“ пратениците попладнево  изгласаа распуштање на Собранието во пресрет на предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември.

895893490340934-670x382

Законите за СЈО не беа прифатени, а беше изгласан новиот Буџет без гласовите на опозицијата.

Поврзани новости