„Со среќа мои македонски пријатели“, порача германскиот министер за надворешни работи Рот

by fokus

Во Македонија се најавуваат нови парламентарни избори, а пратениците денеска дебатираат за уставните измени во нашата држава.

Германскиот министер за надворешни работи, Михает Рот испрати поддршка за Македонија преку својот Твитер налог.

„Со среќа на сите мои македонски граѓани. Продолжете напред. Вратата на Европа мора да остане отворена. Договорот од Преспа е единствената можност“, напиша Рот.

Поврзани новости