Скопјанка тешко повредена по пад од велосипед

by fokus 11:55
11:55

Триесет и тригодишна скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако вчера паднала од велосипед.

-На 11.10.2019 во 09,20 часот на булеварот „Партизански одреди“ Е.К.(33) од Скопје управувајќи велосипед „Каприс“ паднала на велосипедската патека и се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости