Јанева и викендот ќе биде задржана на лекување во болница

by fokus 12:04
12:04

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева се уште се наоѓа на болничко лекување, а таму најверојатно ќе остане се до понеделник, вели адвокатката Ирена Фрчкоска за „Фокус“.

Јанева веќе три дена е на лекување во приватната болница „Филип Втори“, бидејќи во истражниот затвор „Скопје“ се пожалила на висок крвен притисок и општа анксиозност. Првичните анализи покажувале на прединфарктна состојба.

- Advertisements -

Во текот на следната недела адвокатскиот тим на Јанева очекува да биде прифатен нејзиниот предлог да се брани од слобода, за што понуди гаранција.

В.В.

Поврзани новости